Ευχαριστούμε πολύ το Be Active Hellas για τη βράβευση του Φιλαθλητικού Συλλόγου Καλλιθέας για τις διοργανώσεις Kallithea Run, Kallithea Half Marathon και Kallithea Nght Run για το 2023!

ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ 14ο INTERNATIONAL JUMPING MEETING!!!

14th International Jumping Meeting 2024!!!Wednesday 15th May 2024!!!

1η ΚΑΙ 2η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΦΩΚΑ ΚΑΙ ΣΕΝΙΟΡΟΥ ΣΤΟ KALLITHEA RUN 2024!

Την 1η και 2η θέση, αντίστοιχα, κατέκτησαν οι αθλήτριες του Συλλόγου μας, Μαρία Φωκά και Σενόριου Μαργαρίτα, στον Αγώνα δρόμου 2,5 km του Kallithéa Run 2024!!!

ΔΥΟ ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΑ ΡΕΚΟΡ ΣΤΟ Κ16!

Δυο χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές του Συλλόγου μας Αντώνης Πεντίδης (600μ.) και Αναστάσης Κοντοβράκης (ύψος) στους Διασυλλογικούς Αγώνες Στίβου Κ16, που πραγματοποιήθηκαν χθες στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Αγίου Κοσμά!

ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΤΟ 12ο KALLITHEA RUN 2024!

Με πάνω από 3.000 δρομείς στις αγωνιστικές διαδρομές των 10 km και 5 km και τον Λαϊκό Αγώνα Δρόμου 2,5 km πραγματοποιήθηκε το 12ο Kallithea Run την Κυριακή 7/4 στην Πλατεία Δαβάκη!

ΤΟ 12ο KALLITHEA RUN 2024 ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ!!!

Σε ότι αφορά τον Λαϊκό Αγώνα Δρομου 2,5km η συμμετοχή είναι δωρεάν και επιτρέπεται σε όλους τους δρομείς έξι (6) ετών και άνω. Στον αγώνα 2,5 km δεν παρέχεται η υπηρεσία της ηλεκτρονικής χρονομέτρησης, δίδεται ωστόσο, αναμνηστικό μετάλλιο.

"ΠΡΩΤΙΑ" ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ Κ14!

Πέντε μετάλλια κατέκτησε η ομάδα μας στους Διασυλλογικούς Αγώνες Κ14 (Α’ Φάση), που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 30/3 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Δημητρίου!

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΦΣΚ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τους προπονητές του Συλλόγου μας, που συμμετείχαν στην Παρέλαση της 25ης Μαρτίου τιμώντας την Εθνική Επέτειο!!!